Złoto i Diamenty

Giełdy na świecie szaleją, a inwestorzy usilnie poszukują nowych sposobów oszczędzania i zarabiania pieniędzy. Zdaniem specjalistów najpewniejsze są teraz inwestycje w złoto i diamenty. Obecnie ceny tych surowców są dość niskie, dlatego warto je kupować a następnie odsprzedawać z zyskiem. Z badań wynika, że robi tak już ok. 7% najzamożniejszej części społeczeństwa europejskiego.

Decydując się na inwestycje w złoto i diamenty, należy zwrócić uwagę na ich ciężar, czystość; a w przypadku diamentów dodatkowo na masę, barwę i jej odcień, oraz szlif. Ich wycena jest dość czasochłonna, nie ma bowiem na świecie dwóch identycznych kamieni. Z tego też względu kupowane surowce powinny posiadać odpowiednie certyfikaty. Zarówno przy ich kupnie, jak i zbyciu konieczna jest współpraca z renomowanymi domami aukcyjnymi, gemmologami, jubilerami. Jeśli zaś chodzi o złoto, to można inwestować w monety wykonane z tego kruszcu, sztabki, spółki notowane na giełdzie lub kontakty terminowe przeprowadzane przez wyspecjalizowane biura maklerskie.

Tak czy inaczej, inwestycje w złoto i diamenty dają w tej chwili najpewniejsze gwarancje i przynoszą największe zyski. Specjaliści twierdzą, że w ten sposób powinno się lokować minimum 10% swoich oszczędności.


include '/home/ledo13/public_html/e-banki/e-banki/oferta/gf/zloto-i-diamenty.php’;

3 komentarze do wpisu „Złoto i Diamenty”

  1. Według najnowszych, oficjalnych danych diament jako forma zabezpieczenia lokacyjnego znajduje się w ponad 16% portfeli inwestorów w Europie i u ponad 20% z Bliskiego Wschodu. Warto inwestować w diamenty , ale każdy zakup powinien być poparty analizą na temat oferowanej ceny zakupu i wartości w oparciu o np. Rapaport.

  2. dzieki Gold Finance w prosty i bezpzieczny sposób można zainwestowa w złoto i diamenty. Polecam szczególnie osoba maj.acym wiekszą ilośc gotówki.

Dodaj komentarz