Ubezpieczenia turystyczne

Wypadki zdarzają się wszędzie, większość z nich jest nie do przewidzenia i nie do uniknięcia, a okres wakacyjnych podroży jest czasem, kiedy niechciane wydarzenia zdarzają się znacznie częściej. Aby więc letni wyjazd mógł kojarzyć nam się tylko z beztroskim leniuchowaniem i odpoczywaniem po całym roku ciężkiej pracy, warto zapewnić sobie i bliskim ubezpieczenie turystyczne. Ukąszenie przez osę, zatrucie pokarmowe czy nieznośny ból zęba może być przyczyną poważnego nadszarpnięcia budżetu rodzinnego w razie koniecznej wizyty u specjalisty (zwłaszcza zagranicą).

Ubezpieczenie turystyczne trwa dokładnie tyle dni, ile jesteśmy poza granicami Polski zapewniając nam dostęp do taniej opieki medycznej w razie nagłej potrzeby. Szeroki wybór podtypów takiego ubezpieczenia najczęściej można sprowadzić do ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej (zapewnia zwolnienie z odpowiedzialności finansowej w razie nieumyślnego wyrządzenia krzywdy obywatelowi zwiedzanego państwa) i ubezpieczeń dotyczących osoby zawierającej umowę (w przypadku wypadku komunikacyjnego czy nieplanowanego leczenia).

Dostępne są także ubezpieczenia dla osób wyjeżdżających w góry, nad wodę, w celach biznesowych. Ubezpieczeniu może podlegać także bagaż turystyczny.

1 komentarz do wpisu “Ubezpieczenia turystyczne”

  1. Prosze o uwzglednienie nastepujacej prosby o jakakolwiek informacje czy musze powiadamiac ZUS o kazdym przyjezdzie do Polski. I o zaginieciu lub o zawlaszczenu przez osoby trzecie moich dokumentow dowod osobisty legitymacja rencisty.

Dodaj komentarz