Ubezpieczenia na życie

Wykupienie polisy ubezpieczeniowej na życie zapewni nam komfort i poczucie bezpieczeństwa, gdyż daje nam świadomość ochrony finansowej bliskich. Głównym zadaniem takiej polisy to oprócz ochrony także oszczędzanie naszych pieniędzy.

Ubezpieczenia na życie dzielimy na trzy główne kategorie: ubezpieczenia ochronne, oszczędnościowe oraz ochronno-oszczędnościowe.

Oprócz tego istnieje możliwość wykupienia dodatkowych pakietów, np. ubezpieczenie opłacania składki na wypadek śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku czy na wypadek wystąpienia poważnych zachorowań. Wachlarz wyboru jest naprawdę ogromny.

Wysokość składki ubezpieczeniowej jest uzależniona od wielu czynników, m.in. od wieku, płci, stanu zdrowia, wykonywanego zawodu, maksymalnej sumy ubezpieczeniowej i ilości dodatkowych pakietów. Suma ta jest za każdym razem dobierana indywidualnie. Należy wiedzieć, że przez początkowy okres wpłacania składek (przeważnie okres dwóch lat) koszty są wysokie ze względu zabezpieczania się towarzystwa ubezpieczeniowego na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń już na początku wpłacania składek. Po upływie tego czasu wysokość składki zmniejsza się. Pieniądze, które pozostają po odjęciu wymienionych kosztów są inwestowane.

Dodaj komentarz