Bankowość

Szwajcarski bank umożliwia swoim klientom przechowywanie kryptowalut


Prywatny bank szwajcarski rozwija usługę zarządzania aktywami cyfrowymi, którą uruchomił latem tego roku, i umożliwia przechowywanie nowych kryptowalut.

Falcon Private Bank, ujawnił, że umożliwi swoim klientom kupowanie i przechowywanie na swoich kontach bitcoinów poprzez partnerstwo z usługą brokerską Bitcoin Suisse. Uruchomienie usługi zostało ogłoszone po konsultacjach ze szwajcarskimi organami regulacyjnymi, w tym z Szwajcarskim Urządem Nadzoru Rynku Finansowego (FINMA).

Obecnie ta linia produktów rozszerza się o walutę ether, litecoin i bitcoin. Klienci banku będą mogli zacząć kupować i przechowywać te kryptowaluty od 22 sierpnia, zgodnie z dzisiejszym komunikatem.

To znaczący postęp, biorąc pod uwagę, że pierwsza usługa została dostarczona online już ponad miesiąc temu, co oznacza po raz pierwszy tradycyjny bank przeniósł się do oferowania swoim klientom usług obejmujących kryptowaluty. Od ostatniego roku firma Falcon Private Bank kontrolowała ponad 14 mld USD aktywów swoich klientów.

„Falcon Private Bank był pierwszym bankiem oferującym bitcoin bezpośrednio swoim klientom, a tym samym przeszedł do historii”, powiedział Niklas Nikolajsen, prezes Bitcoin Suisse. „Ich decyzja o dalszym rozwoju poprzez dodanie etheru i innych kryptowalut sprawiła, że ​​stał się atrakcyjny dla posiadaczy i inwestorów kryptowalut”.

W chwili uruchomienia usługi Bitcoin, Falcon przeprowadził również instalację bankomatu bitcoin w swojej siedzibie w Zurychu.

Źródło: coindesk.com

Kryptowaluty
Kryptowaluta Dash (DASH)
Kryptowaluty
NEO – chiński Ethereum
Bankowość
Kiedy dojdzie przelew w mBanku, czyli sesje wychodzące i przychodzące
There are currently no comments.