Portal Finansowy e-Banki

Szukaj:


lis

25

Połączenie prawne Banku BPH z GE Money Bank planowane jest w trzecim kwartale 2009

Bank BPHW wyniku obecnej sytuacji makroekonomicznej oraz zmian, jakie nastąpiły na rynkach finansowych w ostatnich miesiącach, Zarządy Banku BPH oraz GE Money Banku uznały za niezbędne dostosowanie do nowych warunków kluczowych elementów średnioterminowej strategii rozwoju dla połączonego Banku oraz Planu Połączenia, przyjętych przez Zarządy i Rady Nadzorcze obu banków we wrześniu br. Oznacza to konieczność ponownego przeprowadzenia procedury przygotowawczej do połączenia. Zgodnie z przyjętymi w dniu dzisiejszym uchwałami Zarządów obu Banków, planuje się, że prawne połączenie Banku BPH i GE Money Banku nastąpi w trzecim kwartale 2009 roku.

Zmiana terminu planowanego połączenia nie wpływa na główny cel, jakim jest integracja obu banków. GE Money zamierza w dalszym ciągu inwestować w Polsce, aby stworzyć Bank uniwersalny z silnym ramieniem consumer finance, który znajdzie się w pierwszej piątce banków w perspektywie od trzech do pięciu lat. W tym celu Grupa GE Money zainwestowała w Polsce w 2008 roku ok. 50 mln dolarów. Podobne środki będą przeznaczone na rozwój także w kolejnych latach.

Zaktualizowane elementy strategii i planu połączenia zostaną przekazane Komisji Nadzoru Finansowego jako uzupełnienie wcześniejszego wniosku o połączenie obu banków, złożonego we wrześniu br.

Źródło: www.bph.pl – informacja prasowa, 25.11.2008
Zobacz ofertę Banku BPH

Dodaj komentarz:


video komentarz
Provident Szybki i łatwy dostęp do pożyczek od 300 do 5000 zł
Liberty Direct OC i AC do 30% taniej
Inteligo

Reklama

Partnerzy

Najnowsze na forum

Fundusze inwestycyjneFundusze inwestycyjne
Jak zacząć zarabiać na funduszach inwestycyjnych, wykorzystując sprawdzone mechanizmy rynkowe...


Partnerzy Portalu Finansowego e-Banki