Lokaty

Lokaty to nic innego jak korzystny sposób oszczędzania i powiększania zasobów finansowych. W dodatku jest to dużo mniej ryzykowne niż inwestowanie np. w fundusze inwestycyjne.

Lokaty przeznaczone są głównie dla osób, które chcą odłożyć trochę pieniędzy na tzw. „czarną godzinę” lub na konkretny cel (wakacje, kupno samochodu itp.). Jest to możliwe dzięki wyższemu oprocentowaniu lokaty niż rachunku oszczędnościowo–rozliczeniowego.

Istnieje kilka rodzajów lokat, które zostały dostosowane do potrzeb wynikających z rynku. Najpopularniejsze są lokaty terminowe, które można zawrzeć na dowolny okres, przy czym najkrótsze są terminy 10–dniowe, a najdłuższe 60–miesięczne. Ich największym minusem jest jednak możliwość utraty części odsetek w przypadku wcześniejszej wypłaty zgromadzonych środków. Innym rodzajem są lokaty rentierskie, które charakteryzują się comiesięcznym przekazywaniem na wskazane konto, zysków od lokaty. Istnieją również lokaty dynamiczne, których oprocentowanie rośnie wraz z czasem trwania umowy. Dużą popularnością cieszą się także e–lokaty, które można założyć za pośrednictwem Internetu, a które mają znacznie wyższe oprocentowanie niż tradycyjne lokaty.


include '/home/ledo13/public_html/e-banki/e-banki/oferta/gf/lokaty.php’;
include '/home/ledo13/public_html/e-banki/e-banki/oferta/open/lokaty.php’;

5 komentarzy do wpisu „Lokaty”

  1. Jak ktoś chce lokowa bezpiecznie pieniądze to ja polecam Obligacje Skarbu Państwa, dają gwarancje że nie stracimy.

  2. Ja zainwestowalam w Gold Finance. Mają najlepiej oprocentowaną lokate na rynku 8%, a w dodatku lokata jest roczna, co mi bardzo odpowiada.

  3. Kredyt Bank zaproponował ostatnio lokate 8,3% jest to w chwili obecnej jedna z najlepszych propozycji.

  4. Chcę zainwestowac pewna kwotę i tak obserwując rynek mysle że musze to zrobic jak najszybciej aby załapa sie jescze na dobre oprocentowanie. Jak narazie zastanawiam sie nad propozycja ING I NOBEL BANK. Oba te banki mają ciekawe propozycje i dobre opinie

Dodaj komentarz