Leasing

Chociaż coraz więcej firm decyduje się na leasing samochodów, maszyn, urządzeń lub nieruchomości, większość Polaków w dalszym ciągu nie wie na czym polega leasing.

Tymczasem jest to umowa zawarta między leasingodawcą a leasingobiorcą, w której obydwie strony określają co jest jej przedmiotem. Leasing polega na przekazaniu leasingobiorcy rzeczy, która de facto należy do leasingodawcy, a którą leasingobiorca będzie odpłatnie użytkował. Krótko mówiąc, można korzystać np. z samochodu bez konieczności wykładania na nie jednorazowo własnych pieniędzy. Przedmiot umowy jest bowiem opłacany w miesięcznych ratach, które można odliczyć od podatku jako koszt uzyskania przychodu. Leasingobiorca może też odkupić daną rzecz na koniec trwania umowy i po wpłaceniu określonej wcześniej sumy pieniędzy.

Leasing jest szczególnie korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, które z jakiś względów nie chcą wydawać swoich pieniędzy, a jednocześnie nie chcą się zadłużać poprzez zaciąganie kredytów. Dodatkowym atutem jest nawet o połowę krótszy czas na podpisanie umowy niż w przypadku tradycyjnych kredytów; wadą natomiast wyższe oprocentowanie.

2 komentarze do wpisu „Leasing”

  1. Z Gold Finance mogłem poszerzyc swoją produkcje. Dzieki nim mam maszyny na które nigdy za własne pieniądze nie mógłbym sobie pozwolic. Małe raty wszystko w jak najlepszym porządku.

  2. Dwal lata temu wziołem w leasing 4 samochody, na chwile obecna w zwiazku z brakiem zamówień 2 z nich stoją i nie zarabiają na siebie. Naszczęście Getin zgodził się zmniejszyc moje raty, co mnie bardzo usatysfakcjonowało. To dobry bank.

Dodaj komentarz