Kredyty samochodowe

Od kiedy weszliśmy do Unii Europejskiej, w naszym kraju gwałtownie przybyło samochodów zarówno nowych, jak i używanych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na sfinansowanie zakupu za pomocą kredytu samochodowego.

Banki kredytują pojazdy kupione w salonie firmowym, komisie, na giełdzie, aukcji internetowej, od znajomych lub rodziny. Kredyty samochodowe pokrywają nie tylko koszt auta sprowadzonego z zagranicy, ale i opłaty związane z jego pierwszą rejestracją w Polsce. Zwykle nie jest wymagany żaden wkład własny. Klient musi jedynie udokumentować źródło stałych dochodów, okazać dwa dokumenty tożsamości ze zdjęciem, a niekiedy przedstawić sposób poręczenia kredytu. Niezbędne jest również posiadanie zdolności kredytowej. Najczęściej zabezpieczeniem spłaty jest zastaw rejestrowy, przewłaszczenie pojazdu na bank wraz z cesją praw z polisy AC.

Kredyty samochodowe udzielane są maksymalnie na 10 lat w walucie polskiej, amerykańskiej i szwajcarskiej. Okres spłaty uzależniony jest od wysokości kredytu oraz wieku samochodu. Warto dodać, że w trakcie spłacania kredytu, można się zdecydować na zmianę auta; można też poprosić o trzymiesięczną karencję. Kredytobiorcy przysługuje także możliwość dokupienia przy kredycie ubezpieczeń AC, OC i NW.

5 komentarzy do wpisu „Kredyty samochodowe”

  1. Lukas bank jest najbardzoej konkurencyjny na rynku i daje spore rabaty jeśli chodzi o kredyt na samochód.

  2. Od Santander Consumer Bank dostałem kredyt błyskawicznie i w dodatku zmniejszyli mi kwotę pierwszych rat dzieki czemu bez problemu zapłaciłem ubezpieczenie.

  3. Lukas Bank pozwolił mi spełnic marzenie o własnym samochodzie. jest to wszystkim dobrzez nany bank mają dobre warunki niskie oprocentowanie i co mnie ucieszyło długi czas kredytowania bo do 10 lat.

  4. kredyt na samochód mam w Dominet Bank wszystko załatwili od ręki na decyzje nie czekałem długo, raty mam niewielkie pełne zadowolenie z banki i nowego samochodu.

  5. w tamtym tygodniu kuiłem sobie nowy samochód, a pieniadze pożyczył mi powszechny dom kredytowy. Przy rozmowie telefonicznej dowiedziałem sie, że dośc że nie musze iśc osobiście do banku aby załatwic wszystkie formalnosci to w dodatku otrzymałem niższe oprocentowanie, a dzieki temu spłacam nizsze raty.

Dodaj komentarz