Kredyty odnawialne

Kredyty odnawialne przeznaczone są dla osób, które od pewnego czasu posiadają własny rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy. Przyznawane są bowiem po przeanalizowaniu przez bank historii naszego konta osobistego.

Ich niewątpliwą zaletą jest krótszy czas podpisania umowy, łatwość otrzymania oraz niższe oprocentowanie w porównaniu z tradycyjnymi pożyczkami gotówkowymi. Jeśli jednak wysokość kredytu zostanie samowolnie podwyższona lub już dawno minął czas jego spłaty, to bank zacznie naliczać wysokie odsetki – w niektórych przypadkach sięgają one nawet 30%.

Kredyty odnawialne można spłacić raz do roku lub w comiesięcznych ratach. Odsetki naliczane są jedynie od wykorzystanej kwoty. W przypadku terminowej spłaty, kredyt można odnowić bez konieczności przechodzenia przez skomplikowane formalności bankowe. Konieczne jednak będzie podpisanie nowej umowy lub wyrażenie zgody przez poręczycieli. Z tego typu kredytów można korzystać niemal przez całe życie. Standardowo jednak kredyty odnawialne przyznawane są na rok, a ich średnia wysokość nie przekracza 6/8 – krotności comiesięcznych dochodów.

8 komentarzy do wpisu „Kredyty odnawialne”

  1. Witam, czy orientuje się ktoś po jakim czasie i po jakich wpływach na konto w Mbanku lub ING banku jaki debet przyznają? Ponieważ do czerwca potrzebowała bym ok. 3000zł,a mam konto w tym i tym banku i nie wiem w którym dostałabym najwięcej. Przy wpłacanej miesięcznie kwocie ok.1500 zł, Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Asia :)

  2. Bank Zachodni WBK ma nisko oprocentowaby debet w konice polecam wszystkim tym komu brakuje czasami gotówki :)

  3. bardzo dobrą oferte limitu w koncie PKO przedewszystkim niskie oprocentowanie.

  4. Często korzystam z usług MultiBanku mam u nich też otwarty rachunek z debetem. Bez stresowo pomogli mi go przenieśc z innego banku. Za co im chwała.

  5. Ja mam debet w ING i podobnie jak moja przedmówczyni jestm zadowolona, też posiadam niskie oprocentowanie i mogę kożystac z debetu kiedy potrzebuje i płacic jedynie za wykorzystaną częśc pieniędzy a w dodatku debet sam sie spłaca i nie musze o tym pamiętac :)

  6. mam limit zadłuzenia w mBanku pozwala mi on na zapełnienie dziury finansowej mam przyznane 3000 ale nie musze kozystac z całości no i płace też tylko za kwotę którą faktycznie wziełam. Polecam bo jest tu małe oprocentowanie .

  7. mam limit zadłuzenia w mBanku pozwala mi on na zapełnienie dziury finansowej mam przyznane 3000 ale nie musze kozystac z całości no i płace też tylko za kwotę którą faktycznie wziełam. Polecam bo jest tu małe oprocentowanie .

Dodaj komentarz