Produkty kredytowe dla firm

Kredyty dla małych i dużych firm bez względu od profilu ich działalności są jednym z najważniejszych źródeł finansowania.

Jeżeli planujemy dużą inwestycję, przeprowadzamy modernizacje wnętrza, potrzebujemy dodatkowego samochodu, czy też potrzebujemy środków na początkowy rozruch firmy z pomocą przychodzą nam instytucje finansowe, które oferują całą gamę korzystnych kredytów. Korzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania pozwala firmie na poprawę bieżącej płynności, a dzięki zaangażowaniu obcych kapitałów płynność ta zostaje zachowana, a dogodne warunki spłaty zachęcają kredytobiorców.

Różne są potrzeby, dlatego też mamy do wyboru kilka rodzajów kredytów, wśród których znajdziemy m.in.:

Kredyty obrotowe
Za jego pomocą dofinansujemy bieżącą działalność przedsiębiorstwa, wypłacimy wynagrodzenie pracownikom, lub też zakupimy potrzebny towar.

Kredyt ten udzielany jest w formie kredytu odnawialnego, aczkolwiek, aby został przyznany trzeba wykazać się dobrą historią bankową. Jeżeli zadłużenie zostanie spłacone w terminie, bank umożliwi nam zaciągnięcie kolejnego kredytu.

Kredyty inwestycyjne
Kredyt ten przeznaczony jest na wydatki związane z rzeczowymi środkami majątku trwałego, czyli na budowę zakładów, bądź ich powiększanie, zakup linii technologicznych, maszyn, urządzeń, czy też licencji.

Przeważnie charakter kredytu jest długotrwały ze względu na jego wysokość. Procedura jego przyznawania jest trudna, skomplikowana i ustalana indywidualnie.

Kredyty hipoteczne
To doskonały sposób na dofinansowanie własnej działalności. Możemy go wykorzystać np. na zakup, remont, oraz modernizacje budynku.

Kredyt ten udzielany jest zazwyczaj na okres od kilku do kilkunastu lat.

10 komentarzy do wpisu „Produkty kredytowe dla firm”

  1. tak właśnie jest jak pisał P. Łukasz. Tak wszystko pięknie wygląda w gadkach, ja właśnie otworzyłam firmę i co właśnie padam!!!!! gdyż nikt mi nie da zadnego kredytu.Więc czym mam pracować skoro nie mam narzędzi dla pracowników( z wiertarką i packą) masakra ,i kto ma mi na te zus zapracować. A tak gadają żeby walczyć z bezrobociem kłamczuchy wstrętne rzygać się chce na ten zakłamany złodziejski kraj.I jeszcze mam się pilnować żeby banki mnie nie oszukały gdyż procenty są kolosalne i zawsze może się okazać że te procenty mogę spłacać do końca życia!!! Wezmę z banku marne 10 tyś a spłacę 18 tyś

  2. Niestety macie racje. Tearaz przeżywam to samo. mam połowe wartości nieruchomości (150 000) nieruchomości o łącznej wartości 500 tyś i jest problem :) bo jestem za słaby mam tylko 4000 przychodu od trzech lat prowadzenia firmy…

  3. Kredyty dla nowo powstałych firm to jedna wielka ściema. Prawda jest taka, żeby rozkręcić własny interes, potrzeba własnego wkładu, kapitał. Małe firmy dla banków nie istnieją, i mają je gdzieś. Nawet nie ma co się łudzić o pożyczkę dla rozruchu firmy, bądź inwestycji, by móc jakoś ruszyć z miejsca. Wszystko ładnie wygląda na reklamie. Minimum 12 miesięcy? Litości… która mała firma tyle wytrwa, by móc dostać kredyt na rozruch nowo-powstałej działalności?. Wszystkie te kredyty dla firm to jedna WIELKA ŚCIEMA!!

  4. wszystko to wielkie gowno niema pomocy dla malych firm mam zaklad warty 250 tys i chce 150 kredytu i zaden bank mi nieda bo mialem strate 9 tys w poprednim roku a wtym mam juz dochody i lipa wszyscy maja w dumie bez kapitalu niema co startowac z biznesem

  5. te wszystkie gatki o wspieraniu małych firm to zwykłe mydlenie oczy, nie ma czegoś takiego,oczywiście ładnie to wygląda opisane jest tak, że tylko gnać i podpisywać umowy, zakładać konta i co dalej.Dalej zostajemy z ręką w nocniku.Tyle o wspieraniu małych albo inaczej maludzkich ,bo tak nas postrzegają ”banki”

  6. W każdym banku jest tak, by zdobyć kredyt, to musisz mieć zdolność i być wiarygodnym (w dobie kryzysu:), a ją wylicza się z rocznego PIT-u, a więc musisz mieć działalność przynajmniej przez roku. Jednak mniejsze sumy można uzyskać np; 20 tyś. od ręki (przynajmniej w niektórych bankach). Niezwalałbym tu wszystkiego na wielkość firmy, bo duża firma, to duże kłopoty ,a mała, małe kłopoty:)

  7. banki liczą się tylko z dużymi Firmami nie ważne czy są wiarygodni i wypłacali ,maluchy które coś chcą osiągnąć nie liczą sie ,ważne też są układy i koperty …

  8. Bujda i tyle,staram sie ze wszystkich sił by rozkręcić swoją nową firmę.Zaczełam ze środków własnych,ale popyt okazuje się większy i chciałam zasilić swój kapitał.Takich małych jak ja to Banki maja w d…,lepiej zasilać grono bezrobotnych.Tak wygląda wspieranie przedsiębiorczości u nas.

  9. czy gdzieś dają kredyty dla nowych firm? byłem w Getin Banku to mi powiedzieli, że minimum trzeba działalność prowadzić 12 miesięcy

Dodaj komentarz