Konta oszczędnościowe

Specjaliści lokują konta oszczędnościowe między zwykłym rachunkiem rozliczeniowym a lokatą terminową. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość wypłaty pieniędzy bez ryzyka utraty odsetek.

Rachunki oszczędnościowe przeznaczone są dla osób, które chcą mieć stały dostęp do swoich oszczędności, ale jednocześnie szukają produktów wysoko oprocentowanych. Konta oszczędnościowe łączą obydwa założenia. Z jednej strony klienci mogą wypłacać zgromadzone środki w dowolnym momencie, a z drugiej strony ich finanse oprocentowane są niewiele niżej niż tradycyjna lokata. W zależności od banku, maksymalne oprocentowanie waha się od 3,5 do 5,55%.

Poza tym konto oszczędnościowe oferuje wielokanałowy dostęp do rachunku (Internet, SMS, WASP, IVR, telefon), niższe opłaty za korzystanie z konta, szybszą realizację zleceń, brak konieczności utrzymywania minimalnej kwoty oraz deklarowania stałych wpłat. Niektóre banki umożliwiają też dokonywanie przelewów z wykorzystaniem SMS – a lub zlecenia wysłanego z pośrednictwem poczty internetowej.

24 komentarze do wpisu „Konta oszczędnościowe”

 1. Mam konto oszczędnościowe z BZ WBK, jednak nie do końca jestem z niego zadowolony. robił ktoś może zestawienie wszystkich konto oszczędnościowych i może mi powiedzieć, które konto najkorzystniej wypadło względem opłat i zarobku? Dodam, że w niedługim czasie przybędzie mi większa gotówka, którą chciałbym ulokować na takim koncie. Z jakiego banku korzystacie i czy jesteście zadowoleni?

 2. możliwe jest ominięcie podatku belki dzięki dziennej kapitalizacji odsetek – jeżeli dziennie nie przekroczą kwoty bodajże 49gr.

 3. Nie wiem czy pracownicy banków czy nie. Ja mam konto w Eurobanku już ponad 2 lata i jak do tej pory nie mam ani jednego zastrzeżenia! W przeszłości miałam konta Pekao i PKO i nie chcę znać tych banków, głównie ze względu na wygórowane koszty, kiepską obsługę i mizerne oprocentowanie wkładów. DeutscheBank po bliższym poznaniu też ma słabe strony głównie powolny i mało przyjazny serwis online.
  Brygida pa

 4. Chwalą skok a tu niskie oprocentowanie. Mam obecnie na poczcie i widać, że tak zostanie.

 5. mysle ,ze podstawiona osoba zachwala bank,ktory wcale nie jest najlepszy w oprocentowaniu np. pko

 6. Wszystkie konta oszczędnościowe poszły w dół. Ale chyba obecnie najbardziej stabilny rachunek oszczędnościowy ma PKO.

 7. „egon – 13/07/2009 o 15:21
  Eurobank górą. 6.06 bez podatku Belki, przy 15 000 pln na koncie.”

  Jak możliwe jest ominięcie podatku Belki bez cocdziennego robienia lokat przy takiej kwocie?

 8. HaHa, jakie komentarze :D Widać, że nabite przez pracowników banków.

 9. CitiBank, Żenada to jest teraz 2 m-ce temu zakładałem konto Super Oszcedonściowe było 7,07%, m-c póxniej 6%, a teraz 5%… To porażka!! Już przelałem pieniądze do BOŚ, i tak cały czas, tylko nas naciągają na 1-3 mce, a potem sami spadamy, ale to ich problem!!!

 10. Ale żenada. Jak widać nikt nie chce się pozytywnie wypowiadać na temat kont oprócz reprezentantów banków. Żenada i wstyd.

 11. te piarowcy z banków – nie kitujcie aż tak nahalnie !
  nikt nie uwierzy, że to wpisy zadowolonych klientów
  pozdro
  P.

 12. A ja mam w eurobanku ale dziś zauważyłem, że zmniejszyli z 7,07% na 6,06%.

 13. mBank ma bardzo fajną propozycje na oszczędzanie dają 6 % i nie pobierają opłat za prowadzenie.

 14. Ja również mam konto oszczędnosciowe w PKO oprócz dośc wysokiego oprocentowania mam również, możliwośc wpłaty i wypłaty śodków bez utraty odsetek i to mi sie właśnie podoba.

 15. Jakiś czas temu bardzo dobrą oferte oszczędnościową zaproponował bank PKO 6% mnie to przekonuje.

 16. Konto oszczędnościowe w Getin daje mi możliwośc, wrazie potrzeby tanich przelewów do innych banków, jest to bardzo duże udogodnienie. Bank ma również bardzo dogodne oprocentowanie.

 17. Polecam konto osczeędnościowe w Bz wbk maja dobre oprocentowanie, a w dodatku mają ugruntowana pozycje na rynku, wiec pieniądze są bezpieczne :)

 18. Mam konto oszczędnościowe w banku CITY HANDLOWY bardzo mi sie podoba fakt że mogę wypłaca pieniądze bez utraty odsetek.

Dodaj komentarz