Bankowość

Konta osobiste


Konta osobiste są obecnie najpopularniejszym sposobem oszczędzania środków finansowych. To właśnie na rachunki oszczędnościowo–rozliczeniowe trafiają nasze wypłaty, renty i emerytury. Za ich pośrednictwem możemy też opłacać rachunki, odkładać pieniądze na lokatach, ewentualnie inwestować je w akcje, obligacje lub papiery wartościowe.

Banki zakładają konta osobiste wszystkim osobom, bez względu na ich status materialny oraz regularne (bądź nie) wpływy. Nie wymagają przy tym konieczności utrzymywania minimalnej kwoty na rachunku. Część z proponowanych przez nich usług jest całkowicie bezpłatna. Dotyczy to m.in. dostępu do konta przez telefon i Internet oraz darmowego otwarcia i prowadzenia rachunku. Bezpłatne są również wyciągi i wypłaty w określonych bankomatach.

Większość instytucji finansowych wyposaża konto osobiste w darmowe karty płatnicze. Niektórzy dodają też karty debetowe lub kredytowe. Większość transakcji można przeprowadzać nie wychodząc z domu. Istnieją również konta osobiste umożliwiające prowadzenie dodatkowych rachunków z obcą walutą oraz pozwalające na założenie kilkunastodniowej e–lokaty. Banki wydają też książeczki czekowe do niektórych typów kont.

 • pawel

  pawelpawel

  Author

  ja od 9 alt mam konto w mbank, ogólnie jest darmowe, tylko trzeba z karty korzystac.


 • pawel

  pawelpawel

  Author

  ja juz od dobrych 9 lat mam konto w mBank, jest to tanie konto, albo darmowe, jesli spełni sie okreslone warunki


 • Arek

  ArekArek

  Author

  Miałem konta w BZ WBK, , BPH, PEKAO
  teraz mam w : Inteligo, mBank, Alior Bank

  Najbardziej polecam Inteligo, ze względu na dużą liczbę placówek, Tanie utrzymanie i elastyczność.
  Oraz Alior gdzie bardzo sympatycznie odsetki trafiają na konto każdego dnia rano – z lokaty nocnej. Zawsze jest to u mnie 50gr więcej :D
  Dla mnie nieporozumieniem jest niestety tak przez Was zachwalany bank ING, gdize przy wpłacie w oddziale na konto klienta Ing pobierają opłatę rzędu 12zł przy przelewie 200zł. Ale cóż reklama kosztuje, i nie zawsze konkuruje się atrakcyjnością produktu.


 • kamil

  kamilkamil

  Author

  W tych czasach inteligo jak i cale PKO nie jest w stanie konkurować z mBankiem czy Polbankiem, oprocentowania kont- za małe, oprocentowania kredytów – za duże, a w dodatku za wszystko trzeba płacić.


 • PawełK

  PawełKPawełK

  Author

  ja w sumie mam w dwóch bankach konta osobiste, pierwsze w Inteligo, drugie w mBanku, mBank jest tańszy, ale bardziej lubię jakoś korzystać z Inteligo, bo panel administracyjny bardziej przejrzysty


 • Bogdan

  BogdanBogdan

  Author

  Polecam inteligo bo jest mozliwośc korzystania z ogromnej ilości bezpłatnych bankomatów.


 • Daniel

  DanielDaniel

  Author

  Mam konto w PKO i jestem z niego bardzo zadowolony jest to konto inteligo. Daje mi duzo mozliwości przy minimalnym koszcie.


 • Andrzej

  AndrzejAndrzej

  Author

  Ja mam konto w Toyota Bank z prostej przyczyny wszystkie bankomaty w kraju mają bezłatne. W związku z pracą dużo podróżuje dlatego jest mi to niezbędne.


 • Józia

  JóziaJózia

  Author

  Millenium jest bankiem który spełnia wszystkie moje oczekiwania, posiadajac to konto unikam zbędnych kosztów. Jeden z najlepszych banków w których trzymałam pieniądze.


 • konrad

  konradkonrad

  Author

  Dzieki Mbank spędziłam najcudowniejsze wakcaje w moim życiu. Bez martwienia sie o pieniadze. Miałam mozliwośc pobierania pieniędzy za granicą z mojego konta w polsce bez dodatkowych opłat. Bardzo mi sie to przydało.


 • karo

  karokaro

  Author

  Mam konto Inteligo bardzo podoba mi sie podejście do klienta. Ogromna liczba doradców pomagająca 24 godziny na dobę w fachowy i rzetelny sposób pomaga rozwiazac wszelkie niejasności.


 • olo

  oloolo

  Author

  konto w mbanku jest dla mnie bardzo wygodne bez wychodzenia z domu w każdej chwili mam dostęp do swojego rachunku a w dodatku nie ponosze zadnych kosztów za prowadzenie konta


 • tomasz

  tomasztomasz

  Author

  Konto osobiste inteligo zapewnia mi bezpieczeństwo moich pieniedzy i zakupów w sieci. Jest to bardzo ważne w dobie robienia zakupów droga internetową.


 • maria

  mariamaria

  Author

  Konto osobiste mam w ING już prawie 5 lat. Jestem nim zachwycona nie mam żadnych zastreżeń, obsługa w banku miła same superlatywy.


 • kinga

  kingakinga

  Author

  jakieś 3 miesiące temu założyłam konto osobiste w ING BŚ spełnia wszystkie moje oczekiwania jestem z niego bardzo zadowolona. Nie ponosze zadnych kosztów za jego prowadzenie, mam dostęp rzez internet i telefon 24 godziny na dobe.