Konta osobiste

Konta osobiste są obecnie najpopularniejszym sposobem oszczędzania środków finansowych. To właśnie na rachunki oszczędnościowo–rozliczeniowe trafiają nasze wypłaty, renty i emerytury. Za ich pośrednictwem możemy też opłacać rachunki, odkładać pieniądze na lokatach, ewentualnie inwestować je w akcje, obligacje lub papiery wartościowe.

Banki zakładają konta osobiste wszystkim osobom, bez względu na ich status materialny oraz regularne (bądź nie) wpływy. Nie wymagają przy tym konieczności utrzymywania minimalnej kwoty na rachunku. Część z proponowanych przez nich usług jest całkowicie bezpłatna. Dotyczy to m.in. dostępu do konta przez telefon i Internet oraz darmowego otwarcia i prowadzenia rachunku. Bezpłatne są również wyciągi i wypłaty w określonych bankomatach.

Większość instytucji finansowych wyposaża konto osobiste w darmowe karty płatnicze. Niektórzy dodają też karty debetowe lub kredytowe. Większość transakcji można przeprowadzać nie wychodząc z domu. Istnieją również konta osobiste umożliwiające prowadzenie dodatkowych rachunków z obcą walutą oraz pozwalające na założenie kilkunastodniowej e–lokaty. Banki wydają też książeczki czekowe do niektórych typów kont.

15 komentarzy do wpisu „Konta osobiste”

 1. ja od 9 alt mam konto w mbank, ogólnie jest darmowe, tylko trzeba z karty korzystac.

 2. ja juz od dobrych 9 lat mam konto w mBank, jest to tanie konto, albo darmowe, jesli spełni sie okreslone warunki

 3. Miałem konta w BZ WBK, , BPH, PEKAO
  teraz mam w : Inteligo, mBank, Alior Bank

  Najbardziej polecam Inteligo, ze względu na dużą liczbę placówek, Tanie utrzymanie i elastyczność.
  Oraz Alior gdzie bardzo sympatycznie odsetki trafiają na konto każdego dnia rano – z lokaty nocnej. Zawsze jest to u mnie 50gr więcej :D
  Dla mnie nieporozumieniem jest niestety tak przez Was zachwalany bank ING, gdize przy wpłacie w oddziale na konto klienta Ing pobierają opłatę rzędu 12zł przy przelewie 200zł. Ale cóż reklama kosztuje, i nie zawsze konkuruje się atrakcyjnością produktu.

 4. W tych czasach inteligo jak i cale PKO nie jest w stanie konkurować z mBankiem czy Polbankiem, oprocentowania kont- za małe, oprocentowania kredytów – za duże, a w dodatku za wszystko trzeba płacić.

 5. ja w sumie mam w dwóch bankach konta osobiste, pierwsze w Inteligo, drugie w mBanku, mBank jest tańszy, ale bardziej lubię jakoś korzystać z Inteligo, bo panel administracyjny bardziej przejrzysty

 6. Polecam inteligo bo jest mozliwośc korzystania z ogromnej ilości bezpłatnych bankomatów.

 7. Mam konto w PKO i jestem z niego bardzo zadowolony jest to konto inteligo. Daje mi duzo mozliwości przy minimalnym koszcie.

 8. Ja mam konto w Toyota Bank z prostej przyczyny wszystkie bankomaty w kraju mają bezłatne. W związku z pracą dużo podróżuje dlatego jest mi to niezbędne.

 9. Millenium jest bankiem który spełnia wszystkie moje oczekiwania, posiadajac to konto unikam zbędnych kosztów. Jeden z najlepszych banków w których trzymałam pieniądze.

 10. Dzieki Mbank spędziłam najcudowniejsze wakcaje w moim życiu. Bez martwienia sie o pieniadze. Miałam mozliwośc pobierania pieniędzy za granicą z mojego konta w polsce bez dodatkowych opłat. Bardzo mi sie to przydało.

 11. Mam konto Inteligo bardzo podoba mi sie podejście do klienta. Ogromna liczba doradców pomagająca 24 godziny na dobę w fachowy i rzetelny sposób pomaga rozwiazac wszelkie niejasności.

 12. konto w mbanku jest dla mnie bardzo wygodne bez wychodzenia z domu w każdej chwili mam dostęp do swojego rachunku a w dodatku nie ponosze zadnych kosztów za prowadzenie konta

 13. Konto osobiste inteligo zapewnia mi bezpieczeństwo moich pieniedzy i zakupów w sieci. Jest to bardzo ważne w dobie robienia zakupów droga internetową.

 14. Konto osobiste mam w ING już prawie 5 lat. Jestem nim zachwycona nie mam żadnych zastreżeń, obsługa w banku miła same superlatywy.

 15. jakieś 3 miesiące temu założyłam konto osobiste w ING BŚ spełnia wszystkie moje oczekiwania jestem z niego bardzo zadowolona. Nie ponosze zadnych kosztów za jego prowadzenie, mam dostęp rzez internet i telefon 24 godziny na dobe.

Dodaj komentarz