Konta młodzieżowe

Coraz więcej rodziców decyduje się na założenie swoim dzieciom rachunku oszczędnościowo–rozliczeniowego. Konta młodzieżowe uczą bowiem nastolatków oszczędności i odpowiedzialnego gospodarowania pieniędzmi.

Banki, które prowadzą konta młodzieżowe, oferują wiele darmowych usług. W zależności od instytucji finansowej, bezpłatne może być prowadzenie konta, obsługa karty płatniczej, wypłaty w niektórych bankomatach oraz dokonywane za pomocą Internetu, przelewy. Za darmo można też korzystać z karty EURO <26. Niektóre banki oferują również limit kredytowy, który uzależniony jest od okresu prowadzenia konta oraz wysokości regularnych wpływów.

Konta młodzieżowe przeznaczone są dla dzieci w wieku od 13 lat. Odznaczają się nieograniczonym dostępem do pieniędzy, stosunkowo wysokim oprocentowaniem oraz możliwością przyznania linii debetowej. Poza tym zapewniają bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji oraz nie narażają dziecka na ryzyko kradzieży „kieszonkowego”. Mają też opcję doładowania telefonu. W niektórych przypadkach informują też każdorazowo o dokonanej wypłacie/wpłacie za pomocą SMSa.

Do założenia konta młodzieżowego wystarczy zgoda rodziców lub prawnych opiekunów oraz ich podpis na umowie zawieranej z bankiem.

11 komentarzy do wpisu „Konta młodzieżowe”

 1. Dziwi mnie, ING ma napisane 0zł za prowadzenie konta
  (z Lwem-student), skoro ja przez cały zeszły rok musiałem zapłacić aż 48zł(4żł miesięczna prowizja)!!! Jak to jest???

 2. A ja nie rozumiem czemu Ala uważa że jest to reklama. Gdyby oferty nie były prawdziwe bądz miały by jakiś chaczyk to można by to było tak rozumieć natomiast ludzie poprostu są zadowoleni z danych kont więc po co sie ich czepiac.

 3. Mam na imie Ala mam kota co ma pchly i bardzo mi sie nie podoba jak wciskacie reklame udajac „komentarz”…

 4. Ja mam swoje konto w mBankui i jestem z niego zadowolona dlatego synkowi tez tam załozyłam, polecam.

 5. Mam konto w Millennium. Bardzo mi się podoba to że nie musze płacic za konto, a w dodatku bardzo szybko dochodzą przelewy.

 6. Przy koncie studenckim w Zachodnim ważne jest tez to że można je miec do 30 tego roku życia mi się to bardzo podoba.

 7. Konto w Banku Zachodnim jet dla mnie najlepszym z możliwych rozwiązań. Jest bezpłatne, moge z niego korzystac przez internet, ale najwazniejsze jest to że mogę posiada również karte kredytową czego w innych bankach raczej nie ma.

 8. Ja mam konto w mBanku i jestem z niego bardzo zadowolona, nie muszę za nie płacic, mam bezpłatny dostęp do internetu, a przelewy dochodzą bardzo szybko.

 9. Mam konto Student w Banku Śląskim. Jest to konto bezpłatne a dla mnie jest to istotne bo nie pracuje, dodatkowo bez zadnych opłat moge korzystac z konta rzez internet i telefon polecam wszystkim osoba uczacym sie :)

Dodaj komentarz