Bankowość

Karty kredytowe


Długi okres bez odsetek, możliwość opłacania codziennych zakupów i rachunków oraz bezpłatne wypłaty w wielu bankomatach na całym świecie, to tylko nieliczne zalety, którymi odznaczają się karty kredytowe.

Należy sobie uświadomić, że karty kredytowe są kartami płatniczymi. Tym samym można za ich pomocą opłacić zakupy, paliwo zatankowane na stacji benzynowej oraz zaległe rachunki. Na otrzymywanym co miesiąc zestawieniu, widnieje historia dokonanych wypłat i wpłat oraz informacja dotycząca bieżącego salda i sposobu jego spłaty. Co ciekawe, w zależności od banku, okres nieoprocentowanego zadłużenia wynosi od 53 do 56 dni. Jeśli spłata kredytu nastąpi w tym okresie, to bank odstąpi od naliczenia odsetek, ewentualnie część z nich anuluje.

Kartę kredytową można otrzymać w dowolnym banku (niekoniecznie w tym, w którym posiadamy konto osobiste). Należy jedynie okazać dwa dokumenty potwierdzające tożsamość oraz zaświadczenie o dochodach. Minimalny comiesięczny przychód wynosi 500 zł netto, przy czym linia kredytowa na karcie może osiągnąć wysokość nawet 100.000 złotych. Karty kredytowe wydawane są najczęściej bezpłatnie, chociaż zdarzają się banki, które pobierają kilkadziesiąt złotych opłaty.

 • Ala

  AlaAla

  Author

  Ja jestem bardzo zadowolona karta kredytowa Millennium.


 • Tomasz Karta

  Tomasz KartaTomasz Karta

  Author

  Ja jestem bardzo niezadowolony ze swojej karty w mbanku :(


 • Kaśka

  KaśkaKaśka

  Author

  Do „Szymon”. A słyszałeś człowieczku o przypadłości zwanej dysortografią? Jeśli nie, to nie oceniaj książki po okładce, bo nie znaczy to, iż „Gojda” jest mniej mądrym człowiekiem od Ciebie. A jeśli tak – to troszkę wiecej zrozumienia i tolerancji. Co za ludzie!!!
  Do „Gojda” – nie przejmuj się, zawsze i wszędzie „tacy” się znajdą.


 • Szymon

  SzymonSzymon

  Author

  Do „gojda” Twoja pisownia mnie zabiła… WSTYD!! Popraw się! Zamiast klienci piszesz „klijenci” zamiast nie wierzę piszesz „nie wieże” zamiast ponieważ – „poniewasz” Dosłownie ręce opadają i to dorośli ludzie tak piszą…


 • gojda

  gojdagojda

  Author

  zadowoleni klijenci? nieeee wieże do mnie dzwonił mbank ze mam karte kredytową ucieszyłam się poniewasz mam ślub córki ale jak przywiózł kurier umowe głupia podpisałam okazało się ze to otwarcie konta i karta do konta które wcale nie jest mi potrzebne nabijanie ludzi w trąbe


 • teraz ja

  teraz jateraz ja

  Author

  Uwazajcie na karty kredytowe. W umowach jest pelno haczykow. Nie dajcie sie nabrac na bajki o darmowych pieniadzach. Banki licza glownie na tych ktorzy nie czytaja umow, nie porzestrzegaja terminow splat, zapominaja o okresach promocyjnych itp.


 • e-Banki

  e-Bankie-Banki

  Author

  a może zadowoleni klienci? ;)


 • Paweł Kierski

  Tak czytam myślę sobie – jedna w drugą: pracownicy banku lub wynajęte agencje reklamowe 8-)


 • DARIA

  DARIADARIA

  Author

  Przy karcie kredytowej w Toyota bank dostałam atrakcyjne ubezpieczenie gwarantujące bezpieczeństwo moich finansów oraz moje w róznych sytułacjach. Bardzo dobra oferta dla osób podróżujących :)


 • Ala

  AlaAla

  Author

  Ja posiadam karte w PKO i jestem z niej zadowolona. Dobre oprocentowanie a karte można dosta już przy dochodzie 600 zł


 • Kasia

  KasiaKasia

  Author

  Posiadam kartę Diners Club – dzieki czemu jestem niezalezna od jakiego kolwiek banku, co mi sie bardzo podoba.


 • Arek

  ArekArek

  Author

  Ja polecam multi bank dają duze limity na karcie, sa mili i nie robią problemów.


 • sylwia

  sylwiasylwia

  Author

  Witam wszystkie kobiety zastanawiające się nad posiadaniem karty kredytowej. Ja kocham robic zakupy i dlatego unikałam karty, jednak jakiś czas temu dostałam ją w pakiecie od Lukas Bank i już nie wyobrazam sobie zycia bez niej. Z moją kartą mam zniżki wróżnych sklepach ostatnio nawet po 20-30%.


 • ADA

  ADAADA

  Author

  Ja mam karte w Lukas Bank, spełnia moje wszystkie oczekiwania, z załatwieniem zwiększenia limitu nie miałam żadnych problemów.


 • waldek

  waldekwaldek

  Author

  Mam karte kredytową w mBanku jak ją brałem nie byłem do niej przekonany, ale nie miałem wyboru. Dzisiaj moja visa electron towazyszy mi wszędzie w pracy, na zakupach w podróży, atutem mojej karty jest to że moge kozystac z darmowego kredytu przez 54 dni.