Karty kredytowe

Długi okres bez odsetek, możliwość opłacania codziennych zakupów i rachunków oraz bezpłatne wypłaty w wielu bankomatach na całym świecie, to tylko nieliczne zalety, którymi odznaczają się karty kredytowe.

Należy sobie uświadomić, że karty kredytowe są kartami płatniczymi. Tym samym można za ich pomocą opłacić zakupy, paliwo zatankowane na stacji benzynowej oraz zaległe rachunki. Na otrzymywanym co miesiąc zestawieniu, widnieje historia dokonanych wypłat i wpłat oraz informacja dotycząca bieżącego salda i sposobu jego spłaty. Co ciekawe, w zależności od banku, okres nieoprocentowanego zadłużenia wynosi od 53 do 56 dni. Jeśli spłata kredytu nastąpi w tym okresie, to bank odstąpi od naliczenia odsetek, ewentualnie część z nich anuluje.

Kartę kredytową można otrzymać w dowolnym banku (niekoniecznie w tym, w którym posiadamy konto osobiste). Należy jedynie okazać dwa dokumenty potwierdzające tożsamość oraz zaświadczenie o dochodach. Minimalny comiesięczny przychód wynosi 500 zł netto, przy czym linia kredytowa na karcie może osiągnąć wysokość nawet 100.000 złotych. Karty kredytowe wydawane są najczęściej bezpłatnie, chociaż zdarzają się banki, które pobierają kilkadziesiąt złotych opłaty.

15 komentarzy do wpisu „Karty kredytowe”

 1. Do „Szymon”. A słyszałeś człowieczku o przypadłości zwanej dysortografią? Jeśli nie, to nie oceniaj książki po okładce, bo nie znaczy to, iż „Gojda” jest mniej mądrym człowiekiem od Ciebie. A jeśli tak – to troszkę wiecej zrozumienia i tolerancji. Co za ludzie!!!
  Do „Gojda” – nie przejmuj się, zawsze i wszędzie „tacy” się znajdą.

 2. Do „gojda” Twoja pisownia mnie zabiła… WSTYD!! Popraw się! Zamiast klienci piszesz „klijenci” zamiast nie wierzę piszesz „nie wieże” zamiast ponieważ – „poniewasz” Dosłownie ręce opadają i to dorośli ludzie tak piszą…

 3. zadowoleni klijenci? nieeee wieże do mnie dzwonił mbank ze mam karte kredytową ucieszyłam się poniewasz mam ślub córki ale jak przywiózł kurier umowe głupia podpisałam okazało się ze to otwarcie konta i karta do konta które wcale nie jest mi potrzebne nabijanie ludzi w trąbe

 4. Uwazajcie na karty kredytowe. W umowach jest pelno haczykow. Nie dajcie sie nabrac na bajki o darmowych pieniadzach. Banki licza glownie na tych ktorzy nie czytaja umow, nie porzestrzegaja terminow splat, zapominaja o okresach promocyjnych itp.

 5. Tak czytam myślę sobie – jedna w drugą: pracownicy banku lub wynajęte agencje reklamowe 8-)

 6. Przy karcie kredytowej w Toyota bank dostałam atrakcyjne ubezpieczenie gwarantujące bezpieczeństwo moich finansów oraz moje w róznych sytułacjach. Bardzo dobra oferta dla osób podróżujących :)

 7. Ja posiadam karte w PKO i jestem z niej zadowolona. Dobre oprocentowanie a karte można dosta już przy dochodzie 600 zł

 8. Posiadam kartę Diners Club – dzieki czemu jestem niezalezna od jakiego kolwiek banku, co mi sie bardzo podoba.

 9. Ja polecam multi bank dają duze limity na karcie, sa mili i nie robią problemów.

 10. Witam wszystkie kobiety zastanawiające się nad posiadaniem karty kredytowej. Ja kocham robic zakupy i dlatego unikałam karty, jednak jakiś czas temu dostałam ją w pakiecie od Lukas Bank i już nie wyobrazam sobie zycia bez niej. Z moją kartą mam zniżki wróżnych sklepach ostatnio nawet po 20-30%.

 11. Ja mam karte w Lukas Bank, spełnia moje wszystkie oczekiwania, z załatwieniem zwiększenia limitu nie miałam żadnych problemów.

 12. Mam karte kredytową w mBanku jak ją brałem nie byłem do niej przekonany, ale nie miałem wyboru. Dzisiaj moja visa electron towazyszy mi wszędzie w pracy, na zakupach w podróży, atutem mojej karty jest to że moge kozystac z darmowego kredytu przez 54 dni.

Dodaj komentarz