Bankowość

ING Bank rezygnuje z udzielania kredytów hipotecznych w CHF


ING BankDzisiaj ING Bank Śląski podjął decyzję o wstrzymaniu przyjmowania wniosków o udzielenie kredytów hipotecznych indeksowanych kursem CHF. Decyzja obowiązuje od 3 grudnia b.r.

Po przeanalizowaniu ofert innych banków w zakresie udzielania kredytów hipotecznych, zarząd ING Banku Śląskiego podjął decyzję o wstrzymaniu sprzedaży kredytów hipotecznych indeksowanych kursem franka szwajcarskiego. Powodem tego kroku jest sytuacja na rynkach finansowych, w tym wahania kursów oraz trudny do przewidzenia trend zmiany w najbliższym czasie. Tym samym Bank skoncentruje się na sprzedaży kredytów w złotych” – wyjaśnia Piotr Utrata, rzecznik prasowy ING Banku Śląskiego.

Przyjmowanie wniosków o udzielenie kredytów hipotecznych indeksowanych kursem CHF zostało wstrzymane od 3 grudnia b.r. natomiast wszystkie wnioski złożone i wprowadzone do systemu do 2 grudnia b.r. zostaną rozpatrzone na dotychczasowych zasadach.

W zależności od potrzeb kredytobiorców kredyty hipoteczne ING Banku Śląskiego w złotych udzielane są nawet na okres do 40 lat. Minimalna kwota kredytu wynosi 20 000 zł, a maksymalna uzależniona jest od zdolności kredytowej wnioskodawcy oraz wartości nieruchomości. Aby sprawdzić zdolność kredytową wystarczy wypełnić formularz na stronie www.ingbank.pl, a już następnego dnia doradca kredytowy kontaktuje się z Klientem.

Aktualne oprocentowanie produktów hipotecznych w PLN wynosi:

  • Kredyt hipoteczny: 7,93%,
  • Pożyczka hipoteczna: 10,13%,
  • Kredyt konsolidacyjny: 8,93%.

Źródło: www.ingbank.pl – informacja prasowa, 02.12.2008
Zobacz ofertę ING Bank

Bankowość
Citi Handlowy odwiedza studentów z wykładami
Bankowość
3 000 000 pożyczek i 750 partnerów w Kokos.pl
Bankowość
Przelew transgraniczny
There are currently no comments.