Kryptowaluty

Firmy skupują Bitcoin w celu zapłaty okupu za ataki hakerskie


W następstwie włamania na serwery HBO, po którym hakerzy zagrozili udostępnieniem do sieci 1,5 TB danych, jeśli nie otrzymają około 6 mln dolarów w walucie bitcoin, CEO ds. cyberbezpieczeństwa stwierdził, że firmy kupują bitcoin, aby zapłacić hakerom za ewentualne ataki. W przypadku HBO firma zwróciła się do hakerów o więcej czasu i zaoferowała 250 000 dolarów.

W programie „Mad Money” CNBC, którego gospodarzem był Jim Cramer, prezes firmy CyberArk Udi Mokady, oświadczył że cyberprzestępcy, stają się co raz bardziej wyrafinowani i potrafią przeniknąć do najlepiej zabezpieczonych firm, które w konsekwencji zmuszone są kupować bitcoiny, aby opłacić ewentualny okup. Stwierdził, że większość hakerów wymaga właśnie okupu w bitcoinach, a firmy skupując BTC starają się wcześniej zabezpieczyć na taką ewentualność.

Jak wcześniej informował CCN, firmy gromadzą bitcoin w celu zapobiegania skutkom cyber ataków, ponieważ mogą one prowadzić do utraty niezwykle cennych danych. W ostatnim czasie cena Bitcoina wyniosła ponad 4 400 dolarów, co pomaga może stanowić dodatkową motywację dla hakerów.

Źródło: cryptocoinsnews.com

Kryptowaluty
45 mln dolarów: ukraińscy ustawodawcy ujawniają Big Bitcoin Holdings
Kryptowaluty
Lisk (LSK) – kryptowaluta z dużym potencjałem
Kryptowaluty
Beatcoin.pl – giełda kryptowalut
There are currently no comments.