Bankowość

Euronet montuje sezonowe bankomaty nad Bałtykiem


Osoby planujące urlop nad Bałtykiem nie muszą martwić się o brak dostępu do gotówki. Bankomat 24/Euronet Sp. z o.o., największy w Polsce niezależny operator i właściciel sieci bankomatów, zainstalował 12 sezonowych urządzeń w nadmorskich miejscowościach turystycznych. Bankomaty będą działały przez całe wakacje, aż do połowy września. Dzięki sezonowym bankomatom osoby wypoczywające nad morzem zyskały stały dostęp do gotówki w niedużych, ale popularnych miejscowościach, gdzie wciąż niewiele sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych honoruje płatności kartami.

Sezonowe bankomaty Euronetu zainstalowane zostały w 11 miejscowościach turystycznych: Jastrzębiej Górze (dwa urządzenia), Jastarni, Łebie, Niechorzu, Pobierowie, Dźwirzynie, Darłówku Zachodnim, Ustroniu Morskim, Władysławowie, Mielnie oraz Ustce. Rozmieszczenie urządzeń w popularnych miejscowościach wypoczynkowych podyktowane jest wciąż ograniczoną liczbą sklepów i punktów usługowych, które akceptują płatności kartą. Ponadto osoby udające się na urlop niechętnie zabierają ze sobą gotówkę, która będzie musiała im wystarczyć na cały wyjazd. Wiąże się to bowiem z większym ryzykiem oraz możliwością pojawienia się nieplanowanych wcześniej wydatków. Preferują natomiast możliwość wypłacania mniejszych kwot na pokrycie bieżących wydatków.

Dzięki sezonowym bankomatom osoby wypoczywające nad polskim morzem mogą wypłacić tyle pieniędzy ile im w danym momencie potrzeba oraz nie narażają się na ryzyko kradzieży.” – powiedział Marek Szafirski, wiceprezes firmy Euronet w Polsce. „Chociaż coraz więcej Polaków posiada karty płatnicze to często okazuje się, że możliwości dokonywania płatności kartami w nadmorskich kurortach są mocno ograniczone. Właściciele punktów handlowo-usługowych w małych miejscowościach wypoczynkowych wciąż preferują gotówkę, która jest rozwianiem zdecydowanie tańszym od terminali do transakcji bezgotówkowych.” – dodaje Marek Szafirski.

Ze wszystkich sezonowych urządzeń Euronet można korzystać na takich samych warunkach, jak w przypadku bankomatów całorocznych. Obecnie z bankomatów sieci Euronet mogą wypłacać pieniądze bez prowizji lub na preferencyjnych warunkach klienci 18 największych polskich banków, co stanowi 65% użytkowników wszystkich kart płatniczych w naszym kraju.

Ustalając lokalizacje urządzeń Euronet, brane są pod uwagę zarówno potrzeby społeczności lokalnej, jak i potencjalne zapotrzebowanie na realizację transakcji przez turystów. Dostęp do gotówki w miejscowościach letniego wypoczynku zapewniają również bankomaty całoroczne należące do sieci Euronet. Można z nich skorzystać m.in. w Koszalinie, Międzyzdrojach, Kołobrzegu, Sopocie, Szklarskiej Porębie, Świnoujściu, w Zakopanem, a także na Helu.

Bankowość
Przelew transgraniczny
Bankowość
Za podatek od transakcji zapłacą banki
Bankowość
Kiedy dojdzie przelew w mBanku, czyli sesje wychodzące i przychodzące
  • Radek

    RadekRadek

    Author

    Bardzo dobry pomysł, sam miałem problemy w zeszłym roku ze znalezieniem bankomatu w Międzyzdrojach.