Kryptowaluty

Czy Bitcoin zostanie oficjalną walutą w Australii?


Rządzący w Australii chcą uznania bitcoina jako oficjalnej waluty.

Według dziennika „Sydney Morning Herald” przedstawiciele centrum i lewicowych partii politycznych wychodzą z inicjatywą i wzywają rząd do lepszego zapoznania się z technologią blockchain.

Wśród nich jest liberalny senator Jane Hume i senator Sam Dastyria, którzy twierdzą, że Australia powinna być bardziej aktywna zarówno w temacie kryptowalut jak i blockchain. W ramach tych starań Hume i Dastyari utworzyli grupę, nazywaną Parlamentarnymi Przyjaciółmi Blockchain, wspierającą tą kwestię.

Również wśród propozycji pojawiają się głosy wzywające Australijski Bank Centralny do rozważenia uruchomienia własnej kryptowaluty.

„To będzie rewolucyjny skok dla Banku Rezerw i dla australijskich instytucji finansowych. To, co chcemy zrobić tutaj w Parlamencie, to stworzenie środowiska politycznego umożliwiającego ten skok”, powiedział Dastyari źródło informacji.

Już w tym roku Bank Rezerwy Australijskiej ujawnił, że utworzył wewnętrzną grupę roboczą skupiającą się na technologii blockchain.

Jednak nie wszyscy członkowie parlamentu australijskiego, nawet wśród osób biorących udział w inicjatywie blockchain, są za ideą umożliwienia większego wykorzystywania kryptowalut.

Bill Shorten, który prowadzi Australijską Partię Pracy, w czerwcu wygłosił mowę, aby wezwać do zaostrzenia kontroli nad wykorzystaniem bitcoina w kraju.

Kryptowaluty
FunFair (FUN)
Kryptowaluty
Jak założyć papierowy portfel Bitcoin (BTC)?
Bankowość
Szwajcarski bank umożliwia swoim klientom przechowywanie kryptowalut
There are currently no comments.