Lokaty


Lokaty to nic innego jak korzystny sposób oszczędzania i powiększania zasobów finansowych. W dodatku jest to dużo mniej ryzykowne niż inwestowanie np. w fundusze inwestycyjne.

Lokaty przeznaczone są głównie dla osób, które chcą odłożyć trochę pieniędzy na tzw. „czarną godzinę” lub na konkretny cel (wakacje, kupno samochodu itp.). Jest to możliwe dzięki wyższemu oprocentowaniu lokaty niż rachunku oszczędnościowo–rozliczeniowego.

Istnieje kilka rodzajów lokat, które zostały dostosowane do potrzeb wynikających z rynku. Najpopularniejsze są lokaty terminowe, które można zawrzeć na dowolny okres, przy czym najkrótsze są terminy 10–dniowe, a najdłuższe 60–miesięczne. Ich największym minusem jest jednak możliwość utraty części odsetek w przypadku wcześniejszej wypłaty zgromadzonych środków. Innym rodzajem są lokaty rentierskie, które charakteryzują się comiesięcznym przekazywaniem na wskazane konto, zysków od lokaty. Istnieją również lokaty dynamiczne, których oprocentowanie rośnie wraz z czasem trwania umowy. Dużą popularnością cieszą się także e–lokaty, które można założyć za pośrednictwem Internetu, a które mają znacznie wyższe oprocentowanie niż tradycyjne lokaty.

No More Results