Kredyty samochodowe


Od kiedy weszliśmy do Unii Europejskiej, w naszym kraju gwałtownie przybyło samochodów zarówno nowych, jak i używanych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na sfinansowanie zakupu za pomocą kredytu samochodowego.

Banki kredytują pojazdy kupione w salonie firmowym, komisie, na giełdzie, aukcji internetowej, od znajomych lub rodziny. Kredyty samochodowe pokrywają nie tylko koszt auta sprowadzonego z zagranicy, ale i opłaty związane z jego pierwszą rejestracją w Polsce. Zwykle nie jest wymagany żaden wkład własny. Klient musi jedynie udokumentować źródło stałych dochodów, okazać dwa dokumenty tożsamości ze zdjęciem, a niekiedy przedstawić sposób poręczenia kredytu. Niezbędne jest również posiadanie zdolności kredytowej. Najczęściej zabezpieczeniem spłaty jest zastaw rejestrowy, przewłaszczenie pojazdu na bank wraz z cesją praw z polisy AC.

Kredyty samochodowe udzielane są maksymalnie na 10 lat w walucie polskiej, amerykańskiej i szwajcarskiej. Okres spłaty uzależniony jest od wysokości kredytu oraz wieku samochodu. Warto dodać, że w trakcie spłacania kredytu, można się zdecydować na zmianę auta; można też poprosić o trzymiesięczną karencję. Kredytobiorcy przysługuje także możliwość dokupienia przy kredycie ubezpieczeń AC, OC i NW.

No More Results