Kredyty konsolidacyjne


Kredyty konsolidacyjne przeznaczone są dla ludzi, którzy np. posiadają pożyczkę gotówkową, kartę debetową oraz kredyt zaciągnięty przy zakupie produktów na raty. Osoby, które nie chcą płacić kilku rat w miesiącu, powinny się zdecydować na kredyt konsolidacyjny. Dzięki niemu zapłacą jedną, niższą ratę.

Banków nie interesuje cel, na który zaciągane jest kredyt konsolidacyjny. Przy ich pomocy można więc spłacić kredyt hipoteczny, mieszkaniowy, samochodowy, gotówkowy oraz linię debetową na rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowym. Dodatkowo część pieniędzy można przeznaczyć na dowolne cele. Jeśli chodzi o procedury, to są one uproszczone, ale nie różnią się w zasadzie od formalności potrzebnych przy innych pożyczkach. Bank ocenia też zdolność kredytową i wartość nieruchomości, która miałaby być zabezpieczeniem kredytu konsolidacyjnego.

Wśród licznych zalet tego typu pożyczek, znajdują się m.in.: długi okres kredytowania, niższe oprocentowanie, możliwość przejścia na inną walutę, wcześniejsza spłata, załatwienie wstępnych formalności przez Internet oraz psychiczny komfort i poczucie większej swobody finansowej. Należy podkreślić, że kredyty konsolidacyjne udzielane są zwykle na 20 lat, a klient ma do wyboru kilka różnych walut, m.in. złotówki i franki szwajcarskie.

No More Results