Kredyty dla firm


Kredyty dla małych i dużych firm bez względu od profilu ich działalności są jednym z najważniejszych źródeł finansowania.

Jeżeli planujemy dużą inwestycję, przeprowadzamy modernizacje wnętrza, potrzebujemy dodatkowego samochodu, czy też potrzebujemy środków na początkowy rozruch firmy z pomocą przychodzą nam instytucje finansowe, które oferują całą gamę korzystnych kredytów. Korzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania pozwala firmie na poprawę bieżącej płynności, a dzięki zaangażowaniu obcych kapitałów płynność ta zostaje zachowana, a dogodne warunki spłaty zachęcają kredytobiorców.

Różne są potrzeby, dlatego też mamy do wyboru kilka rodzajów kredytów, wśród których znajdziemy m.in.:

Kredyty obrotowe
Za jego pomocą dofinansujemy bieżącą działalność przedsiębiorstwa, wypłacimy wynagrodzenie pracownikom, lub też zakupimy potrzebny towar.

Kredyt ten udzielany jest w formie kredytu odnawialnego, aczkolwiek, aby został przyznany trzeba wykazać się dobrą historią bankową. Jeżeli zadłużenie zostanie spłacone w terminie, bank umożliwi nam zaciągnięcie kolejnego kredytu.

Kredyty inwestycyjne
Kredyt ten przeznaczony jest na wydatki związane z rzeczowymi środkami majątku trwałego, czyli na budowę zakładów, bądź ich powiększanie, zakup linii technologicznych, maszyn, urządzeń, czy też licencji.

Przeważnie charakter kredytu jest długotrwały ze względu na jego wysokość. Procedura jego przyznawania jest trudna, skomplikowana i ustalana indywidualnie.

Kredyty hipoteczne
To doskonały sposób na dofinansowanie własnej działalności. Możemy go wykorzystać np. na zakup, remont, oraz modernizacje budynku.

Kredyt ten udzielany jest zazwyczaj na okres od kilku do kilkunastu lat.

No More Results