Konta młodzieżowe


Coraz więcej rodziców decyduje się na założenie swoim dzieciom rachunku oszczędnościowo–rozliczeniowego. Konta młodzieżowe uczą bowiem nastolatków oszczędności i odpowiedzialnego gospodarowania pieniędzmi.

Banki, które prowadzą konta młodzieżowe, oferują wiele darmowych usług. W zależności od instytucji finansowej, bezpłatne może być prowadzenie konta, obsługa karty płatniczej, wypłaty w niektórych bankomatach oraz dokonywane za pomocą Internetu, przelewy. Za darmo można też korzystać z karty EURO <26. Niektóre banki oferują również limit kredytowy, który uzależniony jest od okresu prowadzenia konta oraz wysokości regularnych wpływów.

Konta młodzieżowe przeznaczone są dla dzieci w wieku od 13 lat. Odznaczają się nieograniczonym dostępem do pieniędzy, stosunkowo wysokim oprocentowaniem oraz możliwością przyznania linii debetowej. Poza tym zapewniają bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji oraz nie narażają dziecka na ryzyko kradzieży „kieszonkowego”. Mają też opcję doładowania telefonu. W niektórych przypadkach informują też każdorazowo o dokonanej wypłacie/wpłacie za pomocą SMSa.

Do założenia konta młodzieżowego wystarczy zgoda rodziców lub prawnych opiekunów oraz ich podpis na umowie zawieranej z bankiem.

No More Results