BitBay – poradnik jak założyć konto i zacząć handlować kryptowalutami

O BitBay

BitBay jest to polska giełda służąca do handlu kryptowalutami. Dostępne są na niej takie kryptowaluty jak: Bitcoin, Ether, Litecoin, Lisk i Bitcoin Cash. Bitbay umożliwia zarówno zakup jak i sprzedaż kryptowalut. Obsługa i czytelność giełdy stoi na dość wysokim poziomie, przez to jest bardzo intuicyjna i nie potrzeba poświęcić dużo czasu, aby nauczyć się ją obsługiwać.

Rejestracja

Aby się zarejestrować na BitBay należy wejść na stronę i kliknąć button „Załóż konto”

Załóż konto

Po kliknięciu „Załóż konto” pojawi się ekran, na którym zostaniemy poproszeni o podanie adresu email.

rejestracja

Po podaniu maila na naszą skrzynkę pocztową przyjdzie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Link aktywacyjny

Następnym krokiem będzie podanie bardziej szczegółowych danych, czyli loginu i hasła jakim będziemy się posługiwać podczas logowania. Należy także podać czterocyfrowy PIN, który będzie nam potrzebny w momencie kontaktu z obsługą infolinii.

Dane do logowania

Po tym kroku nasze konto już jest aktywne i możemy zacząć już dokonywać transakcji. Jednak, gdy chcemy korzystać z giełdy na większą skalę, należy dokonać dodatkowej weryfikacji konta, ponieważ w ramach obowiązującego prawa, weryfikacji wymagają wszystkie konta na które dokonano wpłat / wypłat fiat (PLN, USD, EUR) powyżej 15 000 EUR w skali roku obrotowego (365 dni).

Jeżeli weryfikujemy konto na osobę fizyczną, musimy podać nasze dane osobowe, adres zamieszkania, dane z dowodu osobistego oraz jego dwustronny scan. Jeżeli chcemy, scan dowodu możemy dodatkowo zabezpieczyć znakiem wodnym, można to zrobić na stronie https://www.watermark.ws/.

Tworząc konto firmowe, oprócz danych osobowych przedstawiciela firmy, będą także potrzebne dane firmy, takie jak: nazwa, adres, NIP itd. Potrzebny będzie również scan potwierdzający istnienie firmy, może to być zaświadczenie o wpisaniu do ewidencji.

Zabezpieczenie konta

BitBay posiada szereg zabezpieczeń chroniących nasze środki, takie jak logowanie dwustopniowe, a także przechowywanie kryptowalut na cold walletach. W celu zwiększenia bezpieczeństwa naszych transakcji oraz zabezpieczenia konta przed wykradzeniem danych i środków znajdujących się na koncie radzę udać się do zakładki „Ustawienia”. Możemy ją znaleźć w menu znajdującym się po lewej stronie ekranu. Następnie do naszej dyspozycji są opcje logowania dwustopniowego. BitBay oferuje możliwość 2FA przy pomocy Google Authenticator, a także przy pomocy powiadomień mailowych. Wygodniejsza jest opcja z aplikacją Google Authenticator, możemy ja pobrać na stronie sklepu Google Play.

Po jej instalacji na naszym smartfonie, w zakładce „Ustawienia” zmieniamy w sekcji „Potwierdzenia” opcję Logowanie dwustopniowe na Google Authenticator. Potem przy pomocy aplikacji wystarczy jedynie zeskanować kod QR ze strony. Od tego momentu każde logowanie będzie trzeba dodatkowo potwierdzić kodem z aplikacji.

Google Authenticator

Wpłaty

Handel na giełdzie BitBay zaczynamy od zdeponowania środków, za które będziemy nabywać kryptowaluty. Konto możemy zasilić trzema walutami USD/EUR/PLN, najczęściej wybieraną opcją jest zasilenie konta złotówkami.

Obecnie możemy to zrobić za pomocą 3 sposobów: przelewem tradycyjnym na nasz unikalny numer konta, wpłatą gotówkową przy pomocy sieci sklepów Żabka lub wpłatą na Poczcie Polskiej. Niestety na chwilę obecną giełda nie dysponuje żadnymi mikropłatnościami.

Wpłaty Bitbay

Wpłaty kryptowalut

Możemy także wpłacić środki w określonej kryptowalucie, mamy do wyboru BTC/LTC/ETH/LSK/BCC. Przelewu dokonujemy na wskazany, wygenerowany portfel (jest to wygenerowany przez serwis BitBay indywidualny adres, skojarzony z naszym kontem BitBay).

Po przelewie nasze naszego konta powiększa się o wpłaconą kwotę. Saldo możemy sprawdzić wchodząc do menu po lewej stronie i wybierając opcję „Moje konto”.

wpłata Bitcoin

Handel kryptowalutami

Posiadając środki na koncie możemy od razu dokonywać transakcji kupna Bitcoinów lub innej kryptowaluty. W tym celu należy przejść do zakładki „Giełda” i skorzystać z Szybkiej transakcji (wpisując kwotę którą chcesz przeznaczyć na daną kryptowalutę, a system wybierze dla Ciebie najlepsze oferty). Drugą opcją jest możliwość wystawienia oferty, czyli wybieramy odpowiednią zakładkę w zależności jaką walutę chcemy kupić, następnie określamy ile tej waluty chcemy kupić i po jakim kursie. Trzecią możliwością jest zakup waluty od wybranego oferenta, możemy to zrobić klikając w sekcji Oferty sprzedaży (ASK) ikonkę koszyka obok wybranej oferty. Po kliknięciu informację z oferty pojawią się w okienku Chcę kupić, gdzie dodatkowo będziemy mogli jeszcze zmienić dane dotyczące kwot, jakie chcemy przeznaczyć na zakup.

Giełda Bitbay

Wszystkie zawarte przez nas transakcje możemy prześledzić w zakładce „Historia”

Wypłaty

Wypłaty zgromadzonych możemy dokonać wybierając opcję „Wypłaty” z lewego menu, następnie wybieramy walutę jaką chcemy wypłacić. Złotówki możemy wyłacić za pomocą 3 sposobów: przelewu tradycyjnego (w zależności od tego kiedy zlecimy przelew na otrzymanie środków możemy czekać od 1 do 3 dni), przelewu expresowego BlueCash lub wypłatę w bankomacie sieci Euronet.

Przy wypłacie kryptowaluty BTC/LTC/ETH/LSK/BCC, zostaniemy poproszeni o podanie adresu portfela na który mają zostać przelane środki. Tutaj należy uwzględnić kwotę za dokonanie transakcji.

wypłata waluty

BitBay – Aktualności

Bitcoin Gold
Pojawiła się możliwość handlu walutą Bitcoin Gold

Wsparcie Bitcoin Gold
Giełda potwierdziła, że Bitcoin Gold, który ma się pojawić 25 października po hard forku Bitcoina, będzie wspierany przez giełdę BitBay

Polsat Boxing Night
BitBay zostało głównym sponsorem dwunastej gali Polsat Boxing Night. Jest to dość duże wydarzenie przyczyniające się do rozpowszechnienia tematyki kryptowalut w Polsce

BitBay 3.0
Giełda BitBay została zaprezentowana w nowej wersji 3.0, została zmieniona szata graficzna oraz dodane nowe waluty: Dash (DASH), Gamecredits (GAME). Wkrótce także ma się pojawić Monero (XMR)

5 komentarzy do wpisu „BitBay – poradnik jak założyć konto i zacząć handlować kryptowalutami”

  1. Czy to prawda że Futurocoin ma się pojawić na Bitbayu? W sieci krążą takie plotki, ale na stronie giełdy nie widzę takich informacji, czy komuś udało się uzyskać potwierdzenie z Bitbay?

  2. Co się dzieje z Bitbayem, miały pojawiać się nowe waluty, ale jak narazie cisza, może ktoś, coś wie na ten temat?

  3. info nie potwierdzone, każdy coś takiego może napisać, jak do tej pory bitbay działał dość solidnie i przejrzyście z uzytkownikami

  4. na wykopie było info, ze giełda bankrutuje, czy warto tej giełdzie powierzyć swoja kasę, czy jest jakaś lepsza alternatywa?

  5. Fajna giełda, z dużą liczbą graczy, ale według mnie zmiana layoutu w nowej wersji na gorszy. Poprzedni był dużo czytelniejszy.

Dodaj komentarz