Kryptowaluty

45 mln dolarów: ukraińscy ustawodawcy ujawniają Big Bitcoin Holdings


Niedawne ujawnienia przez członków krajowego ustawodawstwa Ukrainy wykazały, że trzech legislatorów ma łączne bogactwo w bitcoinie o wartości ponad 45 milionów dolarów.

Według raportu RIA Novosti, rosyjskiej międzynarodowej gazety, trzej legislatorzy są członkami „Bloku Petra Poroszenki”, czyli największego ugrupowania ustawodawców w ukraińskim parlamencie.

Spośród trzech wymienionych w raporcie, Dmitrij Golubov posiada najwięcej bitcoinów: 8,752 BTC, wartość ok. 36 milionów dolarów w wycenie bieżącej. Alexander Urbansky posiada 2 494 BTC, podczas gdy Dmitrij Belotserkovets jest właścicielem 398 BTC, o wartości odpowiednio około 10 milionów dolarów i 1,6 miliona dolarów.

Ujawnienia pojawiają się jako cała Ukraina w kierunku regulacji kryptowlut.

Narodowy Bank Ukrainy – bank centralny kraju – ujawnił w zeszłym tygodniu, że prawne konsekwencje związane z kryptowalutami zostaną omówione na następnym posiedzeniu Rady Stabilności Finansowej Ukrainy.

W tej chwili nie jest jasne, jakie kroki podejmie rząd. Źródła lokalne zgłaszają, że w ubiegłym tygodniu, po odkryciu kopalni skonfiskowano dużą ilość koparek kopiących bitcoiny.

I chociaż urzędnicy ustalają, w jaki sposób zamierzają regulować bitcoina i inne kryptowaluty, niektóre agencje zaczęły testować, w jaki sposób technologię blockchain można zastosować szerzej w swojej działalności. Na przykład rozpoczęto prace nad nowym rejestrem gruntowym opracowanym na blockchain, z oficjalnym rozpoczęciem w październiku.

Źródło: coindesk.com

Kryptowaluty
Konferencje i wydarzenia w tematyce Bitcoin i kryptowalut 2017
Kryptowaluty
BitBay – poradnik jak założyć konto i zacząć handlować kryptowalutami
Kryptowaluty
FunFair (FUN)
There are currently no comments.