Bankowość

3 000 000 pożyczek i 750 partnerów w Kokos.pl


Wyraźne przyspieszenie rozwoju serwisu w czasie zawirowań na rynkach finansowych i pierwsze sukcesy Programu Partnerskiego.

Użytkownicy serwisu udzielili sobie pożyczek już na ponad trzy miliony złotych. Ostatni milion udało się osiągnąć w 6 tygodni. Jest to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę krótki okres funkcjonowania idei social lending na rynku polskim.

W tym samym czasie do Kokosa dołączyło 750 Partnerów, którzy promując serwis na swoich stronach internetowych pomnażają swoje finanse poprzez pozyskiwanie nowych użytkowników, którzy stanowią już grupę 700 osób. Dzięki temu pierwsze prowizje zostały już wypłacone.
W ramach programu za każdego pozyskanego użytkownika, który przeprowadził jedną transakcję na Kokos.pl, Partner otrzymuje 15 PLN. Natomiast konto nowego użytkownika w serwisie jest zasilone kwotą 10 PLN.
Do końca roku serwis chce pozyskać 2 tysiące Partnerów.

Na bieżąco w serwisie wdrażane są nowe funkcjonalności i zabezpieczenia, które przyczyniają się do tego, aby Kokos.pl pozostał nadal najbezpieczniejszym serwisem SL. Już teraz zauważalne jest znaczące podniesienie wiarygodności pożyczających w wyniku wprowadzonej opcji ubezpieczenia pożyczki i zrealizowania obowiązkowej weryfikacji numeru telefonu przez posiadaczy jednej zielonej i jednej czerwonej gwiazdki. Przekłada się to mocno na komfort inwestycyjny pozostałych użytkowników serwisu.
Bardzo przydatny jest również RSS aukcji – nowa funkcjonalność skierowana głównie do Inwestorów.

Operatorem Kokos.pl jest Blue Media. Plany rozwoju serwisu na najbliższe dwa lata zakładają pozyskanie 100 tysięcy użytkowników.

Źródło: www.kokos.pl – informacja prasowa, 06.11.2008

Bankowość
Szwajcarski bank umożliwia swoim klientom przechowywanie kryptowalut
Bankowość
Citi Handlowy odwiedza studentów z wykładami
Bankowość
Banki ostrożniejsze w udzielaniu kredytów
 • Minnie

  MinnieMinnie

  Author

  Pewnie racja – można by się pokusić o jakieś zestawienie, kto co oferuje i na jakich warunkach, zdaje się, że obiektywnych porównań póki co brak. Tymczasem pod podobną nazwą usługi kryja się zupelnie różne rzeczy czasami…


 • e-Banki

  e-Bankie-Banki

  Author

  Wg mnie 3 wiodące serwisy w tym temacie powinny w zupełności wystarczyć, jeżeli będzie ich więcej zmniejszy się ich skuteczność, ważne jest żeby te, które powstały do tej pory stale się rozwijały.


 • Minnie

  MinnieMinnie

  Author

  Bylo by dobrze, rynek na razie jest dość niewielki, warto obserwować jak się rozwija – póki co nietrudno ogarnąć całość w jednym miejscu, ale zobczymy jak będzie za 2-3 lata.


 • e-Banki

  e-Bankie-Banki

  Author

  Mamy nadzieję, że wkrótce także wiadomości z Monetto znajdą się w serwisie, co do Finansowo to w tej chwili jeszcze nie ma takiej możliwości.


 • Minnie

  MinnieMinnie

  Author

  Dziękuję za odpowiedź – po prostu zdziwił mnie brak obecności monetto i finansowo w wiadomościach.


 • e-Banki

  e-Bankie-Banki

  Author

  Bazujemy na informacjach udostępnianych przez serwisy, a nie wszystkie serwisy social lending takie zamieszczają.


 • Minnie

  MinnieMinnie

  Author

  czy tu się pojawiają jakieś inne informacje poza tymi o kokosie? Przypominam, że mamy jeszcze dwa inne serwisy SL w Polsce, z czego jeden prawie równie duży…